• RODO
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach sp. z o. o.

  Inwestycje PWIK Zabki zauważone w Komisji Europejskiej

  Kilka miesięcy temu zostaliśmy zaproszeni do złożenia aplikacji bezpośrednio do Komisji Europejskiej HORIZON-EIC-2023-EUIPA-PRIZES-03, w celu zaprezentowania naszej innowacyjnej inwestycji – hermetycznej zlewni ścieków z odzyskiem ciepła odpadowego i jego transportem mobilnym magazynami.

  Było nam bardzo miło, kiedy okazało się, że po selekcji z całego naboru wniosków, znaleźliśmy się w wąskim gronie wnioskodawców, z którymi Komisja Europejska przeprowadzi bezpośrednie rozmowy konkursowe. I tak w czwartek 11 stycznia odbyło się spotkanie on-line z urzędnikami z Komisji Europejskiej, pochodzącymi z różnych państw, celem szczegółowej prezentacji naszej inwestycji. Z naszej strony w przesłuchaniu wzięli udział: Prezes PWIK w Ząbkach, specjalista z KAPE – firmy consultingowej która nas wspierała w procesie pozyskiwania środków na nasz projekt, oraz Prezes Polsanit Green Energy – wykonawcy zlewni. Wsparcie w profesjonalnym specjalistycznym tłumaczeniu zapewniła Szkoła Językowa Well Done.

  Było sporo stresu, ponieważ było to pierwsze nasze spotkanie na tak wysokim szczeblu z unijnymi  specjalistami. Okazało się, że nasze wieloletnie poczynania, a szczególnie ostatnia inwestycja w budowę odnawialnego źródła energii, spotkały się z uznaniem unijnej Komisji. Członkowie Jury byli pod wrażeniem naszego przedsięwzięcia i jego możliwościami dalszego wdrażania. Na koniec otrzymaliśmy  gratulacje i wyrazy uznania, za konsekwentną realizację naszych pomysłów. To miłe, że małe przedsiębiorstwo wodociągowe z Ząbek, zostało zauważone przez unijną instytucję.

  .

  .

  .

  .

  Copyright © PWiK w Ząbkach Sp. z o.o. @ 2009-2023