• RODO
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach sp. z o. o.

  Jest ugoda naszego PGK z Warszawą! Konflikt rozwiązany.

  Będą tańsze ścieki dla mieszkańców, a uwolnione z rezerwy 8 mln zł, trafi na tak potrzebne inwestycje oświatowe.

  Uregulowanie rozliczeń pozwoli na obniżenie cen ścieków w Ząbkach i Zielonce w kolejnych okresach taryfowych. Będą to kwoty odczuwalne przez mieszkańców. Na obniżkę cen wpłynie także planowane na drugą połowę przyszłego roku zakończenie budowy Stacji Uzdatniania Wody w Ząbkach. 

  Spółka generowała zysk (między innymi ze zlewni ścieków), który tworzył rezerwę na ewentualne negatywne dla spółki rozstrzygniecie konfliktu.  – Teraz te 8 mln zł zostało uwolnionych.- potwierdza prezes PGK Piotr Uściński.  Robert Perkowski burmistrz Ząbek oraz Piotr Uściński prezes PGK Ząbki podczas specjalnej konferencji prasowej przedstawili genezę problemu, ciągnącego się od kilku lat. MPWiK Warszawa nakładało nieadekwatne do usług opłaty na PGK Ząbki i tworzyło  rozbieżności między płatnościami a wystawianymi fakturami.  Konsekwencją tej sytuacji była eskalacja konfliktu, polegająca na wystawianiu z kolei przez spółkę ząbkowską, faktur wyższych niż płaciła spółka zielonkowska (Zielonka odprowadza ścieki do Warszawy za pośrednictwem Ząbek). 6 października konflikt został zażegnany. Podpisano ugodę między MPWiK w Warszawie, a PGK Ząbki. W dniu konferencji, zostało również zawarte stosowne porozumienie z Zielonką.

   

   

  Wielki sukces!!! Zakończyłem właśnie Wieloletni spór cenowy Warszawy i Ząbek w zakresie odprowadzania ścieków z Ząbek i Zielonki do oczyszczalni Czajka. Z korzyścią dla mieszkańców.

  Posted by Piotr Uściński on 7 październik 2015

  Copyright © PWiK w Ząbkach Sp. z o.o. @ 2009-2023