• RODO
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach sp. z o. o.

  Hermetyczna zlewnia ścieków oddana do użytku!

  Szanowni Mieszkańcy Miasta Ząbki,

  informujemy, że właśnie oddaliśmy do użytku nową hermetyczną zlewnię ścieków przy ul. Piłsudskiego. Tym samym zrealizowaliśmy naszą obietnicę, że zlikwidujemy uciążliwości zapachowe w rejonie ulic Skrajnej,  Piłsudskiego i Szwoleżerów. Obecnie trwają prace rozruchowe na nowym obiekcie, a „stara” instalacja jest stopniowo wygaszana.

  Nowa zlewnia jest w pełni hermetycznym obiektem wyposażonym w najnowsze rozwiązania techniczne, zarówno antyodorowe, jak i podczyszczające ścieki. Jest w pełni samowystarczalna energetycznie – posiada własne farmy PV, jak i pompy ciepła, dzięki którym ze ścieków produkowane jest ciepło do ogrzewania budynków technologicznych zlewni, oraz innych zasobów PWIK’u. Jest też element innowacyjny – nadwyżka ciepła będzie transportowana mobilnymi magazynami do innych lokalizacji PWIK. Przedsiębiorstwo na to zadanie otrzymało preferencyjną pożyczkę wraz z premią za innowacyjność z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  O naszej inwestycji informuje w swoim spocie NFOŚiGW – prezentujemy poniżej film z oficjalnego profilu Funduszu na portalu Facebook:

  Poniżej kilka zdjęć prezentujących naszą najnowszą inwestycję:

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  Copyright © PWiK w Ząbkach Sp. z o.o. @ 2009-2023