• RODO
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach sp. z o. o.

  Kalendarz uczniów klasy 5c z SP4 w Ząbkach

  Z dumą prezentujemy efekt pracy uczniów klasy 5C ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ząbkach, a dlaczego?

  Otóż uczniowie Ci mieli osobisty kontakt ze zmarłym w styczniu Wielkim Artystą – Panem Henrykiem Jerzym Chmielewskim, Twórcą postaci Tytus, Romek i A’Tomek, znanym jako Papcio Chmiel.
  Po śmierci Artysty, na początku lutego b.r. uczniowie zwrócili się do naszego przedsiębiorstwa z prośbą o wsparcie ich projektu – postanowili oddać hołd słynnemu Twórcy komiksów.

  Zaprojektowali kalendarz z rysunkami odpowiadającymi treścią do danego miesiąca w odniesieniu do konkretnych książeczek i albumów.

  I tak np w maju Tytus jest harcerzem – bo w maju powstało harcerstwo, a w lutym Tytus „bawi się planetami” – bo w lutym urodził się Kopernik (którego Tytus oczywiście spotkał w jednej z książeczek).

  Bardzo spodobał się nam ten pomysł, szczególnie że Ci uczniowie robili dla Niego kartki pocztowe w akcji BohaterON oraz na święta – do dziś w Ich klasie wisi rysunek z podziękowaniami od Mistrza.

  Wczoraj tj. 25 lutego kalendarze przyjechały z drukarni!

  Pomoc dzieciom w realizacji ich planu upamiętnienia Wielkiego Artysty Pana Henryka Jerzego Chmielewskiego, który odwiedził Ząbki w 2013 roku, a z którym nasi uczniowie mieli stały kontakt, to dla nas zaszczyt i czysta przyjemność.

   

  Z tego co się dowiedzieliśmy, uczniowie zaplanowali, że dwa egzemplarze trafią za ocean do dzieci Papcia Chmiela, a jeden do osobistej sekretarki Papcia odpowiedzialnej za stronę www.tytusromekiatomek.pl

   

  Wiemy również, że na bazie tego kalendarza w każdym miesiącu wychowawczyni klasy będzie pracować z dziećmi odnosząc się do wydarzeń i książeczek zaprezentowanych na rysunkach – czyli zamysł Papcia „bawiąc uczy, ucząc bawi” będzie trwał!

  Gratulujemy Dzieciom i Wychowawcy tego konceptu i realizacji pomimo izolacji.

  Copyright © PWiK w Ząbkach Sp. z o.o. @ 2009-2023