• RODO
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach sp. z o. o.

  PIERWSZE W POLSCE ZAWODY SAMOCHODÓW SPECJALISTYCZNYCH

  Przedsiębiorstwo  Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach Sp. z o.o. przy ul. Hubalczyków 1, prowadząc systematyczne prace przy należytym utrzymaniu kanałów ściekowych, dostrzega potrzebę testowania sprzętu technologicznego, służącego do usuwania zanieczyszczeń z kanałów i urządzeń kanalizacyjnych. W dniu 28 lipca br. w naszej siedzibie odbył się pierwszy Grand Prix Polski, samochodów ciśnieniowo-ssących.

  Na „start” Grnad Prix przybyły trzy samochody renomowanych marek:

  Zawodnik z numerem 1 – zabudowa marki HVIDTVED LARSEN dostarczony przez firmę CSK HSTC Sp. z o.o oraz Blejkan S.A.

  Zawodnik z numerem 2 – zabudowa Cappellotto dostarczony przez firmę Inter Global Sp. z o.o. i Sezako Polska

  Zawodnik z numerem 3 – zabudowa Keiser  dostarczony przez firmę Kanro Ltd i GSG Industria Sp. z o.o.

  Potem nastąpił przejazd na ul. Słowiańską w Ząbkach, gdzie poszczególne załogi miały za zadanie przeprowadzić kompleksowe czyszczenia kolektora Z2 -DN1800, co ważne – o zamuleniu około 60%. Biorący udział w zawodach nie ukrywali, że to jedno z trudniejszych zadań, z jakim mieli do czynienia. Dzięki temu, w czasie rzeczywistym, specjalistyczne pojazdy testowane były pod kątem, wydajności czy możliwości systemu recyklingu. Wszystkie pojazdy pracowały bez zakłóceń mimo bardzo trudnego kanału, odznaczały się wysoką kulturą pracy i funkcjonalnością. Co szczególnie ważne system odzysku wody we wszystkich pojazdach okazał się odporny na zanieczyszczenia i pracował całkowicie bezawaryjnie.

  Finałem zawodów był przejazd do bazy firmy GSG Industria w Warszawie, gdzie odbył się zrzut osadów: sprawdzano, w jaki sposób uwodnione są poszczególne osady, a także – ile wymaga czasu i jak w ogóle wygląda serwis poszczególnych samochodów po całym dniu pracy.

  Uczestnicy oraz obserwatorzy pierwszego Grand Prix wyrazili nadzieję, że impreza nabierze charakteru cyklicznego.

  Organizatorem Pierwszych w Polsce Zawodów Samochodów Specjalistycznych była Firma GSG Industria z Warszawy w obiekcie  PWiK w Ząbkach Sp. z o.o.

  Copyright © PWiK w Ząbkach Sp. z o.o. @ 2009-2023