• RODO
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach sp. z o. o.

  Ruszyła Stacja Uzdatniania Wody

  Szanowni Mieszkańcy – PWiK w Ząbkach sp. z o.o. informuje, iż zakończył się proces budowy Stacji Uzdatniania Wody „Drewnica” w Ząbkach.

  Informujemy, iż po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych testów i kontroli oraz uzyskaniu wymaganym prawem zgód, z początkiem marca b.r. do Państwa kranów popłynęła czysta i zdrowa woda wydobywana z podziemnych studni głębinowych i uzdatniania w naszych nowoczesnych instalacjach.   

  Przesyłana do Państwa domów i firm woda spełnia wszystkie parametry jakościowe dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Jest krystaliczna, czysta chemicznie oraz całkowicie wolna od wszelkiego rodzaju mikroorganizmów. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołominie w swojej opinii potwierdził przydatność produkowanej przez PWiK w Ząbkach sp. z o.o. wody do spożycia przez ludzi.

  Informujemy, że nowe ujęcie zapewni również optymalne ciśnienie w ząbkowskiej sieci wodociągowej, umożliwi magazynowanie wody w specjalnie dedykowanych do tego celu zbiornikach oraz pozwoli na zwiększoną podaż wody do systemu wodociągowego w okresach jej wzmożonego poboru.  Nowe ujęcie wody umożliwi pełne zaopatrywanie Państwa w wodę pitną również w okresie porannego i wieczornego szczytu oraz zapewni ciągłość i niezawodność pracy sieci wodociągowej.  

  Jednocześnie wyjaśniamy, iż w najbliższych dniach następować będzie proces przełączania poszczególnych rejonów miasta w wodę zaopatrywaną z własnego ujęcia wody. Z tego powodu mogą pojawić się drobne niedogodności za które Państwa bardzo przepraszamy.

  Copyright © PWiK w Ząbkach Sp. z o.o. @ 2009-2023